Vítejte v mém světě

AppFolder Creator

Rádi by jste si zjednodušili spouštění aplikací a přitom nechcete instalovat nějaký „spouštěč"? Možná by vám (jako mně) stačila složka umístěná v Docku, ve které by byly v podsložkách umístění zástupci na vaše programy. Má to jediný háček, ručně je to zdlouhavá práce, navíc zástupci ve Finderu jsou veliké soubory (někdy větší než vlastní aplikace!). Proto by vám mohl posloužit AppFolder Creator. Prográmek je freeware a naleznete ho na stránkách Mac Informer.

Použítí:
Program stáhneme, rozbalíme a uložíme kamkoliv do domovského adresáře nebo do složky „/Aplikace". Po spuštění se objeví hlavní okno, ve kterém jsou vidět všechny programy ze složky „/Aplikace" a jejích podsložek.

hlavni

Nejprve si otevřeme okno předvoleb a nastavíme si požadované kategorie, které pak tvoří podsložky.

nastaveni


Standardně jsou zapnuty symbolické linky, což je obdoba zástupců Finderu s mnohem menší velikostí. Poté v hlavním okně přiřadíme jednotlivým programům kategorie a nakonec stiskneme „Vytvořit AppFolder". Program vytvoří v domovské složce („~/") složku AppFolder (případně s jiným názvem zvoleným v okně předvoleb), ve které jsou v podsložkách (kategoriích) zvolené programy, tuto složku můžeme libovolně přesunout. Nyní můžeme složce změnit ikonu - nejjednodušší je vytvořit obrázek, zkopírovat do schránky, zvolit Informace o složce AppFolder, označit ikonu složky a vložit obrázek ze schránky. Poté již přetáhneme AppFolder do Docku, nastavíme vlastnosti na „Seřadit podle Název", „Zobrazit jako Složku" a „Zobrazit obsah jako Seznam" a je hotovo!

AppFolder menu

Program si ukládá kategorie i zařazení programů do souboru předvoleb, takže pokud později nainstalujeme další program, jen spustíme AppFolder Creator znova, přiřadíme kategorii k novému programu a vygenerujeme znovu AppFolder. Pokud jsme AppFolder po předchozím spuštění nepřesouvali a nyní použijeme stejné jméno AppFolderu, složka se jen přepíše s přidaným novým zástupcem a v menu přibyde nová položka...